Myjki wysokociśnieniowe

Myjki ciśnieniowe pozwalają na sprawne mycie różnego rodzaju powierzchni.  Siłą sprawczą jest tutaj woda wydostająca się z lancy pod wysokim ciśnieniem. 120-160 Bar. Takie ciśnienie wody skutecznie czyści wszelkiego typu zabrudzenia przylegające do powierzchni.  Trzeba pamiętać, że podłoże powinno być spójne i mocne, aby nie okazało się, że zostanie ono naruszone w trakcie czyszczenia. Warto, wobec tego przed pracą sprawdzić na niewidocznej powierzchni siłę ciśnienia, i wyznaczyć pewny dystans powierzchni mytej od lancy.
Wybierając myjkę ciśnieniową wypada przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie wykorzystana. Producenci myjek podzielili swoje produkty na:
 
Myjki typu hobby – mycie od czasu do czasu. 100-120 Bar
Myjki hobby - mycie regularne. 120-130 Bar
Myjki półprofesjonalne – częste mycie i czyszczenie. 130-140Bar
Myjki profesjonalne - codzienne wielogodzinne mycie i czyszczenie. 150-200 Bar
Myjki typu hobby mają najczęściej niewielkie rozmiary, są lekkie i poręczne. Ułatwia to ich przechowywanie.  
 
Następnym ważnym wyznacznikiem szczególnie w tańszych myjkach jest rodzaj głowicy pompy , a dokładnie materiału, z której jest wykonana. Mamy tutaj trzy rodzaje materiałów:
Tworzywo – w najtańszych myjkach typu hobby. Jedyna zaleta to cena.
Aluminium - myjki renomowanych firm typu hobby. Dobre parametry pracy, zadowalająca żywotność i cena.
Mosiężne – profesjonalne i przemysłowe. Najwyższa jakość i długa żywotność.
Innym ważnym parametrem jest opcja regulacji ciśnienia.  Pierwsza nasza myśl to pytanie po co? Wszak z całego powyższego tekstu wypływa myśl, że im wyższe tym lepsze. A no niekoniecznie, jeśli mamy do wykonania wiele nietypowych prac np. mycie wielu małych silników, gdzie jest pełno niewielkich, delikatnych układów, albo umycie korpusów detali z uszczelnieniami gdzie zastosowanie wysokiego ciśnienia mogłoby je naruszyć, to celowym jest wykorzystanie myjki z regulacją ciśnienia.
Na koniec warto dowiedzieć się, jakie dana myjka ma wyposażenie podstawowe i czy jest dostępne wyposażenie dodatkowe.  Do wyboru powinny być:
Rozmaitego rodzaju dysze i lance. Najczęściej spotykane to dysze rotacyjne typu turbo, dysze punktowe z możliwością rozproszenia strumienia, dysze płaskie.
Szczotki do mycia samochodu i innych powierzchni.
Pojemniki na detergenty, chemiczne środki czyszczące przystosowane do pracy z myjkami.

Nasz serwis
 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.