Widok szczegółowy

Inteligentny elektroniczny sterownik pompy Water-Pass IPRO

Inteligentny elektroniczny sterownik pompy Water-Pass IPRO

[wp2]IBO
191,00 zł[łącznie 23% Vat]
ilość:
Sterownik pompy wody WATER-PASS jest urządzeniem elektronicznym służącym do sterowania pracą pompy. Urządzenie kontroluje pracę pompy po przez badanie zmian poziomu ciśnienia wody w rurociągu oraz przepływu wody przez rurociąg. Dzięki możliwości regulacji przez użytkownika ciśnieniu włączania urządzenie w pełni zastępuje tradycyjne wyłączniki ciśnieniowe.

Urządzenie zabezpiecza również przed suchobiegiem (pracą pompy bez wody).
Wbudowany zawór zwrotny zabezpiecza system przed powrotem wody do pompy.
WATER-PASS 2 względem WATER-PASS

został wyposażony w zbiornik o pojemności 1L redukujący urzerzenie hydrauliczne. Ciśnienie załącznia fabrycznie ustawione jest na 1,5 bar.

Inteligentny sterownik WATER-PASS przeznaczony jest do sterowania pompą poprzez włączanie i wyłączanie urządzenia. Włączanie uzależnione jest od spadku ciśnienia wody w instalacji wodnej poniżej ustawionego na automacie ciśnienia załączania, oraz powstania przepływu w rurze na której zainstalowany jest sterownik. W praktyce urządzenie włącza pompę przy odkręceniu kranu z wodą, lub otwarcia zraszaczy, a wyłącza po ok 6sekundach od momentu zakręceniu kranu lub zamknięciu zraszaczy. Urządzenie posiada funkcje ochrony przed suchobiegiem (pracą pompy bez wody) tzn. w przypadku braku wody w urządzeniu sterownik wyłącza pompę uniemożliwiając jej zniszczenie.

Urządzenie może współpracować bezpośrednio podłączone do pomp których silniki nie pobierają więcej prądu podczas pracy niż 12 A. Dla większości silników jednofazowych mniejszy prąd niż 12A pobierają silnik o mocy do 2,2 kW. Urządzenie przeznaczone jest do pracy z czystą wodą bez zanieczyszczeń mechanicznych. Maksymalna temperatura wody powinna być mniejsza niż 80°C.

WATER-PASS 2 wyposażony jest w 1L zbiornik i nie należy montować dodatkowego zbiornika. W celu zwiększenia elastyczności pracy ukłdu do modelu WATER-PASS można zamontować małe naczynie przeponowe.

DANE TECHNICZNE

Napięcie zasilania 100-260V
Częstotliwość prądu zasilania 50/60Hz
Max.moc sterowanej pompy 2,2 kW
Max.pobór prądu sterowanej pompy 12A
Max.ciśnienie robocze 15 bar
Max.temperatura otoczenia 40°C
Max. temperatura cieczy 80°C
Stopień ochrony IP65
Zakres ciśnienia włączania 0-10 bar Pozycja
pracy Pionowa
WATER-PASS 2S - pojemność zbiornika 1L
Zabezpieczenie obwodu drukowanego: żywica epoksydowa
Zabezpieczenie przed suchobiegiem 8 sek.
Nasz serwis