Widok szczegółowy

Mineralizator dolomitowy do osmozy WMH1

Mineralizator dolomitowy do osmozy WMH1

[4-00-033]
21,00 zł[łącznie 23% Vat]
ilość:
     Mineralizator liniowyz DOLOMITEM stosowany jest w procesie filtracji odwróconej osmozy. Przyłącza 1/4 gwint wewnętrzny. Zapotrzebowanie ludzkiego organizmu na składniki mineralne zabezpiecza właśnie ten wkład czyli WMH1. Odwrócona osmoza usuwa od 96%-99% zanieczyszczeń i minerałów a wkład WMH1 mineralizator odzyskuje utracone minerały.
   Wapń- jest podstawowym składnikiem kości i zębów.Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymania prawidłowej czynności serca i dobrej aktywności układu mięśniowo-nerwowego.
   Magnez-bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej
   Sód-jest minerałem regulującym nawodnienie organizmu i utrzymującym odpowiednią równowagę kwasowo zasadową ustroju, jest doskonałym moderatorem krwi
   Potas- jest najważniejszym kationem płynu wewnątrzkomórkowego oraz w mniejszej ilości znajduje się w płynie pozakomórkowym. Potas reguluje równowagę wodną organizmu i utrzymuje prawidłowy rytm serca oraz wpływa na równowagę kwasowo zasadową.
Wkładu nie należy stosować do wody zanieczyszczonej mikrobiologicznie oraz nieznanego pochodzenia.
Pasuje do większości systemów osmotycznych dostępnych na naszym rynku. -Wysokość: 10 cali około 25 cm
Średnica: około 5,5 cm
Wydajność: do 250 litrów na dobę
Żywotność:6-12 miesięcy wymiana
     Podczas wymiany filtrów węglowych wstępnych należny zwrócić szczególną uwagę na dokładne przepłukanie filtra w celu uniknięcia zanieczyszczenia membrany pyłem węglowym, co znaczni ograniczyłoby jej wydajność, . Po zainstalowaniu wkładu w filtrze należy otworzyć wylewkę na czas ok 5 minut aby przepłukać wkład. W celu przedłużenia żywotności wkładu sugeruje się zastosowania przed nim filtra z wkładem mechanicznym serii FCPS lub FCPP (wkłady dostępne na innych naszych aukcjach). Wymiana filtra węglowego liniowego: po wymianie filtra węglowego i mineralizatora należny starannie przepłukać filtr z pominięciem mineralizatora, w celu usunięcia pyłu węglowego, a tym samym zabezpieczenia mineralizatora przed uszkodzeniem. Podczas wymiany warto również dodatkowo zweryfikować poprawność działania zaworu zwrotnego przy membranie i zaworu czterodrożnego, po uruchomieniu układu sprawdzić wydajność i czystość wody poddanej osmozie.
Zalety wkładu:
wzbogaca wodę w pierwiastki mineralne niezbędne dla ludzkiego organizmu do prawidłowego funkcjonowania ( wapń, magnez, sód, potas)
pasuje do większości systemów osmotycznych dostępnych na rynku
stosowany po procesie odwróconej osmozy
 
Nasz serwis