Widok szczegółowy

Niwelator laserowy RL-SV2S digital łata statyw - SJJ32

Niwelator laserowy RL-SV2S digital łata statyw - SJJ32

[rlsv2sdig-ls24-sjj32]Topcon
9.815,40 zł[łącznie 23% Vat]
ilość:
Model RL-SV2S jest wielozadaniowym niwelatorem laserowym z widzialną wiązką lasera w kolorze czerwonym. Laser umożliwia pracę zarówno w poziomie jak i pionie z dużą dokładnością rzędu 2,4 mm/50 m, a jego zakres pracy z czujnikiem laserowym wynosi 800 m (średnica pracy). Zarządzanie funkcjami lasera odbywa się za pośrednictwem panelu sterującego z podświetlanym wyświetlaczem LCD na instrumencie lub z pilota (także z wyświetlaczem LCD). Obsługa lasera nie sprawia najmniejszych kłopotów, funkcje uaktywniają się natychmiastowo - po włączeniu zasilania sprzęt poziomuje się automatycznie.
 
W zestawie:
Niwelator laserowy RL-SV2S 1 szt.
Czujnik laserowy RD600 1 szt.
Uchwyt czujnika (na łatę) 1 szt.
Pilot (RC-60) 1 szt.
Akumulatorki (Ni-MH, BT-74Q)  1 szt.
Zasilacz (AD-15) 1 szt.
Kufer transportowy      1 szt.
 
Dane techniczne:
Źródło światła: laser widzialny, czerwony (635 nm), klasa 3R, 2.4 mW
Dokładność: 10 (2,4 mm/50 m)
Zasięg pracy: 800 metrów
Pochylenie płaszczyzny: 15% (w obu osiach X, Y)
Prędkość obrotów głowicy: 300/600 obr/min
Zakres samopoziomowania poziom / pion: 5°
Zasilanie: akumulatorki Ni-MH (w zestawie)
Czas pracy: Akumulatorki: ok. 55 godz. pracy, baterie alkaliczne: ok. 90 godz. pracy
Klasa odporności: IP66
Zakres temperatur pracy: -20°C do +50°C
Wymiary: 196 x 177 x 217 mm
Waga instrumentu: 2,7 kg
 
Opis niwelatora RL-SV2S:
 
Łatwe, szybkie i dokładne pomiary Niwelator_laserowy_RL-SV2S
RL-SV2S ma możliwość pracy zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na zewnątrz, wyznacza wiązkę w poziomie lub w pionie, generowana płaszczyzna może być pochylana w jednym lub dwóch kierunkach (w zakresie 15% dla osi X i Y). Wprowadzanie spadków odbywa się cyfrowo z pokładu lasera (wyświetlacz LCD) oraz z  pilota zdalnego sterowania. Prędkość obrotów głowicy może być zmieniana (300 / 600 obr/min), dzięki czemu niwelator może być wykorzystywany także do pracy z systemami sterowania maszyn. Funkcja maskowania wiązki lasera umożliwia wyłączenie emisji lasera w zadanym zakresie, co uchroni nakładanie się wiązek laserowych w przypadku gdy na budowie pracuje kilka niwelatorów laserowych.
 
Daleki zasięg - wiązka laserowa bez ograniczeń 
Technologia Topcon Long Rangeoraz wysoka szybkość obrotów głowicy zapewniają bardzo daleki zasięg przeprowadzanej pracy 800 m. Laser wyposażony został w nowoczesną diodę Topcon (2,4 mW), emitującą silnie skupione światło. Dioda ta jest wstanie emitować sygnał laserowy na dalekie odległości, utrzymując jednocześnie milimetrową, bardzo cienką grubość wyświetlanej wiązki (wiązka nie rozszczepia się, na dużych odległościach nadal jest bardzo cienka, gwarantując wysoką dokładność pomiarów).
 
Dokładny i niezawodny sprzęt 
Niwelator zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający precyzyjne poziomowanie płaszczyzny laserowej. Sprzęt wyposażono w funkcję TILT, zabezpieczającą go przed niepożądaną zmianą wysokości ustawienia lasera. RL-SV2S jest odporny na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP66. Ponadto głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym korpusem, a obudowa lasera posiada dwa poręczne uchwyty, ułatwiające bezpieczne przenoszenie i ustawianie go na statywie.
 
Dogodne zasilanie 
Pakiet ładowalnych akumulatorków zapewnia tydzień roboczy pracy na jednym naładowaniu. Akumulatorki, mogą być w szybki sposób zdemontowane z szuflady zasobowej i zastąpione zwykłymi bateriami (czas pracy zwiększa się dwukrotnie), co zabezpiecza pracę lasera w przypadku, gdy zapomnimy naładować akumulatorki. Działanie lasera może być zawieszone - funkcja uśpienia, co w praktyce umożliwia oszczędzanie energii.
Nasz serwis