Widok szczegółowy

Piła tarczowa do metalu 185 x 20mm 36z GLOBAL SAW FR-185N

Piła tarczowa do metalu 185 x 20mm 36z GLOBAL SAW FR-185N

[FR-185N]Global Saw
185,00 zł[łącznie 23% Vat]
ilość:
Piła tarczowa do stali GLOBAL SAW produkowana przez japońską firmę Motoyuki, jednego z liderów produkcji najwyższej jakości tarcz z uzębieniem z węglika cermet.

Cermet jest materiałem kompozytowym, łączącym w swoim składzie zarówno składniki ceramiczne, jak również metalowe.Metal pełni funkcję spoiwa, a najczęściej w stopach cermet wykorzystywane są nikiel oraz kobalt.
Poza doskonałym wykończeniem powierzchni w trakcie obróbki (cięcia) węglik typu cermet zapewnia również zdecydowanie dłuższą żywotność narzędzia.

Piła widiowa GLOBAL SAW 185mm posiada otwór centralny o średnicy 20mm. Jest to idealne rozwiązanie do zastosowania w pilarkach ręcznych do cięcia stali. Szerokość ośrodka tarczy to 1,1mm, a rzaz to zaledwie 1,4mm. Niskie opory cięcia wynikające z niewielkiej grubości tarczy zapewniają komfortowe warunki pracy. Wytrzymałe uzębienie z węglikiem typu cermet zapewnia dłużą żywotność narzędzia w porównaniu do typowych tarcz z uzębieniem TCT (z węglika wolframu).
Specjalne nacięcia pomagają w redukcji hałasu i drgań. Szczelina, wycięta laserem, wypełniona jest elastyczną żywicą.
Wręby między zębami zostały spłycone i poszerzone. Taka konfiguracja zapewniła zwiększenie sztywności korpusu tarczy, a jednocześnie pozwoliła na wyeliminowanie bicia tarczy podczas cięcia.

Tarczą może być cięta zarówno stal jak i stal nierdzewna, ale zaleca się cięcie tylko jednego rodzaju materiału, ponieważ żywotność tarczy zostanie skrócona, jeżeli oba materiały będą cięte naprzemiennie.

Piła tarczowa GLOBAL SAW 185mm idealnie nadaje się do cięcia takich materiałów stalowych jak:
- kątowniki,
- ceowniki,
- rury,
- płaskowniki i blachy.
Należy unikać cięcia materiałów o przekroju pełnym. Nie można stosować na szlifierkach kątowych.

Dane:

Model: FR-185N
Średnica zewnętrzna piły widiowej: 185 mm
Ilość zębów: 36 z
Średnica otworu mocującego: 20 mm
Rzaz: 1,4 mm
Dopuszczalne obroty: 5500 obr./min.
Rodzaj ciętego materiału:stal, stal nierdzewna
Wymiar opakowania: 202 x 228 x 7 mm
Waga: 0,278 kg

Nasz serwis