Sadpal katalizator spalania sadzy

Katalizator spalania sadzy. Czyszczenie pieca jest znacznie łatwiejsze.
W okresie jesiennym palimy okresowo i do tego celu większa część z nas wykorzystuje drewno. Niby fajna sprawa ale po kilku dobach palenia na ściankach jest masę sadzy i trzeba często czyścić skrobać itd. Dzieje się tak ponieważ drewno jest mokre i w czasie spalania wytwarza się dużo związków smolistych, sadzy, i żywic. Wszelkie te związki niesłychanie łatwo osiadają na ściankach pieca, a ponieważ jest w dynie masę pary wodnej to dołączają do tego kwasy i w efekcie znacznie gorsze spalanie. Na marginesie dodam, że opisany poniżej Sadpal jest w dużej części uzdrowić tą sytuację.
Gorsze spalanie jest spowodowane tym, że znaczna część energii musi być zużyta na usunięcie wody z drewna, natomiast powstała para wodna obniża na dodatek temperaturę spalania i w rezultacie mamy to co opisałem poprzednio. Dlaczego więc stosujemy drewno. Pierwsza sprawa to cena, wielu z nas pali drewnem z odzysku, część kupuje tanie drewno z odzysku: palety, stare budowy czy rozbiórki. Druga to, że drewno jest paliwem odnawialnym (w odróżnieniu od węgla), jeżeli w Polsce od lat nie zmienia się obszar zalesienia przy jednoczesnym spalaniu drewna to znaczy, że jest to paliwo nie powodujące przyrostu CO2 w środowisku. Kolejna sprawa to popiół, ja swój wysypuję na ogródek jest idealnym nawozem, tymczasem popiół z węgla już nie.
Teraz trochę technicznie o Sadpalu, który jest doskonałym katalizatorem spalania sady.
Sadpal to mieszanka soli nieorganicznych, które w temperaturze powyżej 340 o C działa jako katalizator – dopala sadze, tlenk węgla, koksiku. Komponenty „Sadpalu” i „Sadpalu II” zaczynają być aktywne od 340 – 650 o C i powyżej tych temperatur realizując dopalanie sadzy w ogniu, jak i spalanie sadzy w złogach żużlowych, na ściankach pieca. Związki, które uwalniają się z „Sadpalu” w temp. 340 – 650 o C nie zostały stwierdzone w trakcie badań w spalinach wyjściowych bezpośrednio z komina, jak i na wysokości czopucha. Świadczy to, że w pełni wchodzą w reakcję ze spalinami w okolicy płomienia – komory spalania. Część substratów wchodzi w reakcję bieżącą spalin, jdruga porcja jest związana przez podłoże wchodząc w skład żużlu. Pozostała ilość składników jest sklejona przez osady na ściankach komory spalania i płomiennikach – tu dopala się sadza a wraz z nią benzopiren. Penetruje i spulchnia złogi doprowadzając do oczyszczenia ścianek komory i płomienników.
Katalizator co najważniejsze, nie przynosi korozji stalowych elementów pieca – kotła, a wręcz przedłuża żywotność wskazanych elementów poprzez oczyszczenie powierzchni. Pod złogami występuje korozja niskotemperaturowa bardzo agresywna, brak złogów to brak korozji niskotemperaturowej. Ten wniosek producenta mogę potwierdzić sam, bo przez lata dodaję Sadpal i nie zauważułem żadnych oznak korozji w środku pieca.
Stosowanie „Sadpalu” zmniejsza zużycie paliwa o 15 – 20% na skutek całkowitego lub prawie całkowitego spalania węgla, drewna, sadzy, tlenku węgla, koksiku oraz poprawy wskaźnika przepływu ciepła poprzez czyste ścianki komory spalania. O tyle minimalizuje się emisja innych szkodliwych związków powstających w wyniku spalania. W obecności Sadpalu całkowicie dopalają się WWA typu 3,4 benzopirenu – czynnik rakotwórczy.
 
pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • Sadpal katalizator w saszetkach 10szt x 100g
  Sadpal katalizator w saszetkach 10szt x 100g Jesteśmy jednym z większych dystrybutorów Sadpalu w Polsce, dzięki temu możemy zaproponować państwu dobrą cenę. Katalizator spalania sadzy Sadpal, stosuję sam w moim piecu miałowym, dzięki temu wiem, że jest to dobry sprawdzony dodatek do paliwa. Piec jest w środku siwy, nie ma śladu sm ... więcej >>>Skwat
  28,29 zł[łącznie 23% Vat]
 • Sadpal katalizator worek 1kg
  Sadpal katalizator worek 1kg Jesteśmy jednym z większych dystrybutorów Sadpalu w Polsce, dzięki temu możemy zaproponować państwu dobrą cenę. Katalizator spalania sadzy Sadpal, stosuję sam w moim piecu miałowym, dzięki temu wiem, że jest to dobry sprawdzony dodatek do paliwa. Piec jest w środku siwy, nie ma śladu smol ... więcej >>>Skwat
  13,40 zł[łącznie 23% Vat]
 • Sadpal katalizator 23 kg karton
  Sadpal katalizator 23 kg karton Jesteśmy jednym z większych dystrybutorów Sadpalu w Polsce, dzięki temu możemy zaproponować państwu dobrą cenę.   W kartonie znajdują się 23 sztuki jednokilogramowych worków.     Katalizator spalania sadzy Sadpal, stosuję sam w moim piecu miałowym, dzię ... więcej >>>Skwat
  308,00 zł[łącznie 23% Vat]
Nasz serwis