Włókniny ścierne: arkusze, krążki, ściernice trzpieniowe

Katalog zawiera tarcze z włókniny, krążki i arkusze.
Włókniny ścierne są trójwymiarowym wyrobem ściernym. Podłoże włókniny wykonane jest z niesplecionych ze sobą włókien syntetycznych odpornych na działanie wody i płynów stosowanych podczas obróbki. Włókna te są bardzo odporne, nie łamią się nie deformują i mają tzw. efekt pamięci, czyli po zgięciu cofają do swojego wcześniejszego kształtu.
Do włókien przyklejone są, za pomocą spoiwa z żywic syntetycznych, ziarna ścierne. Cząstki ziaren są rozstawione równomiernie do o koła włókien w całym przekroju gotowego produktu. Powstaje trójwymiarowa, sprężysta struktura dająca nadzwyczaj dobre efekty w ciągu obróbki. 
Wielkość ziaren w odróżnieniu od ściernic podawana jest w szerszym przedziale. W większości materiałów ściernych wielkość ziarna określana jest umownie i ujednoliconą normą międzynarodową FEPA  i oznaczana literą "P" przed numerem granulacji. Spełnienie przez ziarno zasady FEPA oznacza, że jego wielkość dla danej granulacji nie jest większa niż wskazana w normie. W praktyce oznacza, że szlifując granulacją "P80" realizujemy stały i jednakowy poziom zarysowań wykańczanej powierzchni.
W przypadku włóknin gradację określa się następująco:
Coarse, grube ziarno- granulacja P80-P120
Medium średnie ziarno- granulacja P120 do P180
Fine wykańczające- granulacja P180 - P240
Very Fine bardzo drobne- granulacja P240 do P320
Ultra Fine polerowanie- granulacja P400 - P600
Super fine polerowanie wykańczające - granulacja P600 do P1000
Użyte ziarna ścierne to przede wszystkim elektrokorund szlachetny, węglik krzemu i czasami cyrkon.
 
 • Arkusze włókniny
  Arkusze włókniny
  Arkusze z włókniny ściernej w różnych gradacjach, rozróżniane kolorem. 
  Włókninę ścierną można stosować do pracy ręcznej i mechanicznej( pasy bezkońcowe, lamelki, ściernice trzpieniowe). Nadaje się do obróbki ściernej: powierzchni stalowych, stali nierdzewnych, metali kolorowych, takich jak stopy aluminium, mosiądz, miedź, chrom, jak również dopowierzchni szklanych.
  Ponieważ włóknina ścierna jest wodoodporna może być stosowana w kuchni jako zastępstwo dla czyścików oraz metalowych gąbek. Wytrzymałe włókna oraz materiał ścierny sprawdzają się przy czyszczeniu piekarniki i grille, usuwają przypalone resztki żywności z garnków i brytwanek.

  więcej >>>
 • Ściernice listkowe trzpieniowe
  Ściernice listkowe trzpienioweSciernica trzpieniowa z włókniny, średnica trzpienia 6mm. Do pracy na wiertarkach i szlifierkach prostych z regulacją obrotów - pod rygorem zachowania prędkości obrotowych podanych na ściernicach.
   
  Podobnie jak ściernice trzpieniowe z płótna ściernego mają bardzo dobry stosunek wagi do średnicy. Przy znacznych rozmiarach mamy wyrób o niewielkiej wadze. Dobrze sprawują się przy usuwaniu nalotów w cylindrach, rurach, oraz innych detalach o nieregularnych kształtach.
  więcej >>>
 • Krążki samoprzylepne z włókniny
  Krążki samoprzylepne z włókniny
  Samoprzylepne krążki z włókniny ściernej do mocowania na krązkach. Praca na wkrętarkach lub wiertarkach. w przypadku pracy na szlifierkach kątowych zalecamy stosować dysk Large o zwiększonej sile przylegania do włóknin.
  Zalety włóknin. Przestrzenne rozłożenie włókien, równomierne ułożenie ziaren na włóknach, obróbka małoiskrowa ( nie przegrzewają materiałów obrabianych).
  Duże odległości między włóknami przejmują zanieczyszczenia i urobek z szlifowanej powierzchni (detal jest obrabiany przez czystą włókninę)
  Wodoodporność włóknin, można je myć detergentami, przez co można je stosować na powierzchnie zabrudzone, zatłuszczonych, pokrytych olejami i smarami.
  Elastyczność włókien skutkuje tum że łatwo dopasowują sie do niereguralnych kształtów.

  więcej >>>
 • Tarcza, włóknina scierna
  Tarcza, włóknina sciernaTarcza z włókniną ścierną, do szlifierek kątowych 125 mm.
  Jest to dysk z bardzo twardą i sztywną włókniną. Przeznaczony do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, usuwanie farby, rdzy, brudu bez zarysowań powierzchni. Czyszczenie i szlifowanie spawów. Trójwymiarowa struktura materiału ściernego zapewnia doskonałą wydajność oraz szlifowanie bez zapychania się dysku. Dysk zastępuje stalową  szczotkę drucianą średniej twardości.
   
  więcej >>>
Nasz serwis