Widok szczegółowy

Sadpal katalizator worek 1kg

Sadpal katalizator worek 1kg

[sadpal1kg]Skwat
13,40 zł[łącznie 23% Vat]
ilość:

Jesteśmy jednym z większych dystrybutorów Sadpalu w Polsce, dzięki temu możemy zaproponować państwu dobrą cenę. Katalizator spalania sadzy Sadpal, stosuję sam w moim piecu miałowym, dzięki temu wiem, że jest to dobry sprawdzony dodatek do paliwa. Piec jest w środku siwy, nie ma śladu smolistej sadzy i smoły, jeżeli piec podciągnie się do wysokiej temperatury, to spalona sadza odchodzi płatami. Czyszczenie pieca jest znacznie łatwiejsze, tego sie nie uniknie.

STOSOWANIE „SADPALU” ELIMINUJE:
 

 1. Zanieczyszczenia atmosfery sadzą (czarnym dymem),
 2. Wyższe węglowodory aromatyczne WWA typu 3, 4 benzopirenu,
 3. Emisję tlenku węgla do atmosfery,
 4. Potrzebę mechanicznego usuwania z  kotłów sadzy (smolistych złogów),
 5. Przestoje związane z czyszczeniem pieca z sadzy (złogów),
 6. Redukuje częstotliwość zapalania się sadzy w kominie.

POWODUJE OBNIŻENIE:
 

 1. Emisji dwutlenku siarki do atmosfery o 12-20% z powodu oszczędności zużycia węgla,
 2. Obniżenie zużycia węgla w zależności od jego kaloryczności o 12-20%,
 3. Obniżenie w spalinach zawartości tlenków: SO 2 i NOx o 10-20%,
 4. Obniżenie korozji stalowych materiałów użytych w konstrukcji pieca,  palenisk rusztowych, kotła i instalacji odprowadzających spaliny,
 5. Poprawia sprawność cyklonów, multicyklonów i elektrofiltrów.

WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWE I ZASTOSOWANIE „SADPALU”
"SADPAL" jest zielonym proszkiem - mieszanką soli nieorganicznych, które w temperaturze powyżej 655°C ulegają rozpadowi na substancje posiadające właściwości katalizujące. Sadpal ułatwia dopalanie  sadzy i substancji organicznych do końcowego produktu - dwutlenku węgla i wody. Temperatura, od której Sadpal działa zaczyna się od  od 340 do 650ºC.

W momencie, gdy włącza się nadmuch w piecu zaczyna się  proces rozpalania i w pierwszym okresie dopóki temperatura pieca nie osiągnie 340ºC „Sadpal” nie działa, nie dopala sadzy,   jest to pierwszy moment mocnego kopcenia lub dymienia, w tym czasie  w przewodzie kominowym zbiera się sadza i związki smoliste. Kiedy temperatura wzrasta  Sadpal zaczyna robić swoje i powoli rozpoczyna się proces pełnego spalania, efekt  biały dym z komina.
Po uzyskaniu temperatury ustawionej na programatorze, nawiew się wyłącza i wstrzymuje intensywne spalanie, które trwa, ale w warunkach braku tlenu. Spalanie takie, niepełne to drugi moment mniej intensywnego dymienia i osadzania się sadzy w przewodzie kominowym, w takich warunkach, gdy brakuje powietrza  Sadpal również działa w ograniczony sposób.

Stosowanie "SADPALU" nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny, nie powoduje ich korozji - przeciwnie, przedłuża ich żywotność (ekspertyza AGH Inst. Inżynierii Materiałowej w Krakowie z dnia 1991.02.20).
Nie jest środkiem palnym, wybuchowym ani toksycznym (ocena PZH-24/B-23/91 w Warszawie), nie wybuchowym, niepowodującym zagrożeń z tytułu jego niewłaściwego zastosowania lub przedawkowania. Z powodzeniem jest stosowany od 1991 r. w kilkuset zakładach oraz u tysięcy odbiorców indywidualnych.

Stosowanie Sadpalu:
 Na samym początku oczyszczenia pieca,  dodaje się na żar więcej „Sadpalu” tak, aby dym był biały, po krótkim czasie ścianki pieca powinny zbieleć lub stać się jasno siwe, jest to dobry sygnał,  wypalanie sadzy przebiega prawidłowo.
 Następnie złogi żużlu i sadzy na wewnętrznych ściankach pieca powinny pękać, zwijać się i odpadać. ·Wtedy możemy przystąpić do systematycznego dodawania katalizatora. Zaczynamy od mniejszej ilości „Sadpalu” i stosujemy taką dawkę, aby na ściankach nie było czarnej sadzy. Klienci stosują różne dawki, zależy to, od jakości paliwa ( węgla, miału, drewna, eko-groszku), ale najczęściej jest to 1 kilogram na 0, 5-0, 8 tonę paliwa.

Można sypać Sadpal na rozgrzany żar, można mieszać go z paliwem, zawsze pamiętać o systematycznym stosowaniu.

Sadpal to również sposób na czysty komin. Stosowanie systematyczne powoduje dopalanie się sadzy i masy smolistej w piecu i wtedy  to nie ma, co się osadzać w kominie. Natomiast istniejących osadów i masy smolistej we wkładzie kominowym „Sadpal” nie usunie, tu należy sięgnąć po pomoc kominiarzy.

 

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również te produkty:
 • Listwa magnetyczna do narzędzi 45cm - G73301
  Listwa magnetyczna do narzędzi 45cm - G73301
  26,33 zł[łącznie 23% Vat]
 • Zawleczka rolnicza Fi 4 - 1szt.
  Zawleczka rolnicza Fi 4 - 1szt.
  1,00 zł[łącznie 23% Vat]
 • Zawleczka rolnicza Fi 3 - 1szt.
  Zawleczka rolnicza Fi 3 - 1szt.
  0,80 zł[łącznie 23% Vat]
 • Bity do wkrętarki 1/4\" TRI-WINGS #2x100; #4x100
  Bity do wkrętarki 1/4" TRI-WINGS #2x100; #4x100
  7,40 zł[łącznie 23% Vat]
 • Tester, sprawdzania akumulatorów 12V - G80030
  Tester, sprawdzania akumulatorów 12V - G80030
  27,28 zł[łącznie 23% Vat]
 • Szczotka kominiarska 210*140mm M12
  Szczotka kominiarska 210*140mm M12
  34,24 zł[łącznie 23% Vat]
 • Szczotka kominiarska 140*140mm M12
  Szczotka kominiarska 140*140mm M12
  31,03 zł[łącznie 23% Vat]
 • Szczotka wycior do C.O fi 50
  Szczotka wycior do C.O fi 50
  7,59 zł[łącznie 23% Vat]
Nasz serwis