Systemy podnoszenia i zabezpieczeń

Wciągarki elektryczne do bezpiecznego podnoszenia ładunków w warsztatach samochodowych i na budowach. Wciągarki łańcuchowe działają na zasadzie przekładni znacznie zwiększającej siłę wciągania. Pasy transportowe do zabezpieczania ładunków podczas transportu drogowego i wewnątrz wydziałowego. Produkowane w różnych wariantach i długościach. Zawiesia pasowe, haki i szekle do mocowania małych i wielkich ładunków jak również do przenoszenia ładunków niestandardowych
 • Taśmy nośne
  Taśmy nośneDobrej jakości taśmy nośne polipropylenowewięcej >>>
 • Chwytaki magnetyczne
  Chwytaki magnetyczne
  Nowe chwytaki magnetyczne Vertical o udzwigu od  125kg do 2000 kg.
  Są to urządzenie przystosowane do przenoszenia stalowych blach i elementów okrągłych ( Limit obciążenia dla materiałów okrągłych 50 kg przy zachowaniu średnicy min/max 50/100 mm i ścianki 38 mm) 
  Chwytaki z serii GLOB cechują się zwartą konstrukcją, niewielką masą i niewiarygodnie wysokim stosunkiem siły do wagi. 
  Urządzenie powinno się mocować jego całą powierzchnią do czystej, płaskiej blachy stalowej o minimalnej grubości 38 mm. 
  Obniżanie wartości znamionowych jest wymagane w przypadku płyt z rdzy i kamienia, płyt cieńszy niż 38 mm i stali stopowych. 
  Współczynnik bezpieczeństwa 3:1 obciążenia testowego w stosunku do dopuszczalnego obciążenia zapewnia optymalne warunki pracy. 
  Poprzez prosty obrót dźwigni magnes jest aktywowany lub dezaktywowany. 
  Maksymalny udźwig to 125 kg. do 2000 kg
  więcej >>>
 • Taśmy montażowe techniczne
  Taśmy montażowe techniczne
  Duct Tape - srebrzysta mocna taśma. W Polsce ma już swoje miejsce, zaś w USA jest obiektem kultu. Jak oznajmił Walt Kowalski (Clint Eastwood) w filmie "Gran Torino" do młodego chłopaka:
  "Weź te trzy rzeczy - trochę WD-40, kombinerki (szczypce zaciskowe) i rolkę srebrnej taśmy. Każdy porządny mężczyzna da radę tym naprawić większość usterek."
  Do powszechnego użytku trafiła z armii. Wymyślono ją podczas II wojny światowej. Żołnierze chcieli taśmy do zaklejnia paczki z amunicja tak żeby była wodoodporna. Miała też być łatwa w rozdzieraniu by nie trzeba było używać dodatkowych narzędzi. Naturalnie jak łatwo można się domyślić pierwsza wersja była zielona typowo w kamuflażu dla wojska. Natomiast to co nie zmieniło się to 3 warstwowy skład. Pierwsza warstwa plastik, w środku siateczka z płótna i od spodu warstwa wodoodpornego kleju.
   
  Nazwa DUCT TAPE powstała później gdyż na początku swojej kariery miała tylko numer kontraktowy. A nazwę wymyślili sami żołnierze. Najprawdopodobniej dla tego, że woda spływa po niej jak po kaczce.
   
  Żołnierze szybko odkryli, że taśma nadaje się nie tylko do uszczelniania skrzynek ale i do reperacji broni, butów a nawet elementów pomp. Powszechnie była stosowana jako chwilowy i prowizoryczny bandaż. Po wojnie żołnierze przywieźli ją do domu i tak wystartowała jego kariera.
   
  Rozwijająca się branża budowlano montażowa szybko znalazła sposób zastosowania taśmy. Sprzedawano ją jako łącznik przewodów grzewczych, klimatyzacji. I właśnie wtedy zmieniono kolor z zielonego na srebrny i zaczęto ją powszechnie nazywać DUCT TAPE lub DUCK TAPE w zależności od producenta. Dziś taśmę produkuje wiele firm w różnyh kolorach i przeznaczeniach. Przykładowo Huricane Tape została zaprojektowana do zabezpieczenia szyb przed huraganowym wiatrem. 
  Natomiast dla wojska i branży militarnej dalej jest produkowana w wersji zielonej ale o znacznie większej wytrzymałości. 
  Natomiast NASA używa srebrnej taśmy do napraw w czasie misji kosmicznych i jest obligatoryjnym wyposażeniem każdego pojazdu kosmicznego. Do historii przeszło użycie jej do naprawy filtrów CO2 w czasie misji APOLO 13 w 1970 roku.
   
  Na koniec kubeł wody i pamiętajmy, że Taśma w wielu wypadkach jest tylko chwilowym łataniem dziury, a nie końcowym rozwiązaniem konstrukcyjnym czy naprawczym.
  więcej >>>
 • Liny
  LinyRóżnej śrenicy, wytrzymałości i sztywności liny polipropylenowe i poliamidowe. Sprzedawane na metry.więcej >>>
 • Bloczki do lin
  Bloczki do linRóżnego rodzaju bloczki do linek i lin, jedno i dwurolkowe.więcej >>>
 • Haki dzwigowe
  Haki dzwigoweHaki dzwigowe i ransportowe stałe i obrotowe o różnej nośności.więcej >>>
 • Kausze
  KauszeStanowi ochronę liny przed przecieraniem, a w przypadku lin sztywnych także przed nadmiernym zgnieceniem. Może być zastosowana w linach stalowych, z włukien sztucznych jak i naturalnych.więcej >>>
 • Karabińczyki
  KarabińczykiStosowane jako element łączny do linek, oraz element troczący.więcej >>>
 • Szekle i ogniwa łączące
  Szekle i ogniwa łącząceElementy do szybkiego i czasowego łączenia lin zakończonych okiem oraz łańcuchów.więcej >>>
 • Pasy transportowe z napinaczem
  Pasy transportowe z napinaczemPrzeszywane pasy transportowe z napinaczami o różnej długości i o różnej wytrzymałości. Stosowane min. do spinania i mocowania ładunków podczas transportu.więcej >>>
 • Pasy z hakami
  Pasy z hakamiPrzeszywane pasy transportowe z hakami.więcej >>>
 • Opaski zaciskowe Trytytytki Trytki
  Opaski zaciskowe Trytytytki TrytkiOpaski zaciskowe: czarne, żółte, zielone, czerwone, niebieskie - praktyczny i szybki sposób przytwierdzeń.
  Opaski nazywane powszechnie jako trytytki lub trytki. Niezwykle proste w swojej konstrukcji. Taśma zaciskowa składa się z plastycznej, ząbkowanej taśmy, z jednej strony ma zwężenie (szpiczasta końcówka) pozwalającym na bezproblemowe przewlekanie, a z drugiej główką służącą do jej zapinania. W środku główki znajduje się zapadka, w trakcie montażu przeskakuje po ząbkach taśmy kablowej wydając charakterystyczny terkotanie, co zapewne sprawiło, że powszechnie zwana jest trytytką. Montaż odbywa się kiedy taśma blokowana jest jednostronnie przez zapadkę. Ząbki mają takie pochylenie, że wsuwanie odbywa się bez trudu, a wyciąganie jest niemożliwe bez uszkodzenia opaski ( chyba że jej pomożemy podważając małym śrubokrętem zapadkę). Powstała pętla może być tylko bardziej zaciskana.
  Dzięki dużej wytrzymałości na rozrywanie systemu zapadki, trytytka zapewnia metodę trwałego spięcia wiązki przewodów, kabli lub innych elementów, a także przymocowanie ich do elementów konstrukcyjnych. Jednak zarówno konstrukcja opasek zaciskowych, jak też stosowane do produkcji surowce powodują, że opaski kablowe występują w bardzo dużej liczbie typów i rodzajów, jedną z ciekawych zastosowań są opaski do kajdankowania. 
   
  Głównym materiałem, z którego wykonywane są trytki jest poliamid 6.6 znany też pod nazwą nylon 6.6. Jest to tworzywo sztuczne z jednej strony elastyczne, a z drugiej wytrzymałe na rozciąganie. Nylonowe opaski kablowe z ząbkami na wewnętrznej stronie są aktualnie najpowszechniej stosowanymi trytkami na świecie. Wielu producentów oferuje opaski kablowe tego typu, konkurując właściwie ze sobą jedynie ceną. Obniżanie kosztów łączy się z korzystaniem tanich niejednorodnych granulatów lub regranulatów. Ma to wpływ na jakość opasek, niska jakość regranulatu to najczęściej twarde i kruche opaski. Pękają podczas zaciskania, prawem Murphiego w najmniej oczekiwanym czasie.
  Należy zwrócić uwagę, że jak większość tworzyw sztucznych nylon 6.6 jest nieodporny na promieniowanie UV. Oznacza to, że trytytki wykonane z naturalnego nylonu 6.6 nie nadają się na zewnątrz i nie mogą być wystawianena działanie światła słonecznego. Żeby zagwarantować odporność opasek kablowych na promienie słoneczne do granulatu dodaje się czarnego pigmentuw odpowieniej ilości. Takie opaski mają najczęściej kolor czarny. Warto zobaczyć opis czy jest tam znak odporne na UV.
  więcej >>>
 • Wciągarki elektryczne
  Wciągarki elektryczneElektryczne wciągarki linowe o różnym udźwigu do montowania na stałe na belkach wspornikowych, żurawiach.więcej >>>
 • Podnośniki farmerskie
  Podnośniki farmerskieŁatwe w transporcie podnośniki farmerskie, czesto używane na pojazdach terenowych.więcej >>>
 • Podnośniki pneumatyczne
  Podnośniki pneumatyczneSamochodowe podnośniki hydrauliczne o dużej sile udzwigu. więcej >>>
 • Wciągarki linowe korbowe i dźwigniowe
  Wciągarki linowe korbowe i dźwignioweRęczne wciągarki i wyciągarki linowe z napędę korbowym i dźwigniowym.więcej >>>
 • Podnośniki hydrauliczne żaba
  Podnośniki hydrauliczne żabaSamochodowe podnośniki hydrauliczne typu żaba.więcej >>>
 • Podnośniki hydrauliczne słupkowe
  Podnośniki hydrauliczne słupkowePodnośniki jedno i wielosłupkowe hydrauliczne.więcej >>>
 • Podnośniki warzsztatowe
  Podnośniki warzsztatoweWarsztatowe podnośniki kołowe z wysuwanym ramieniem i hydraulicznym systemem podnoszenia.więcej >>>
 • Podnośniki do płyt
 • Wciągarki łańcuchowe
  Wciągarki łańcuchoweWarsztatowe wolnobieżne wciągarki łańcuchowe. Bezpieczna praca w kierunku góra i dół.więcej >>>
 • Podstawki warsztatowe
  Podstawki warsztatoweMasywne regulowane postawki warsztatowe.więcej >>>
Nasz serwis