Znaczniki Numeratory Gravurem

Numeratory Gravurem wykorzystuje się do trwałego znakowania tabliczek znamionowych na maszynach, elektronarzędziach, ramach stalowych, butlach do transportu gazów technicznych. Wymieniać by można w nieskończoność. Istotnym parametrem jest tutaj twardość materiału oznaczanego i siła uderzenia. Najczęściej elementy oznakowane wytworzone są z metali nieżelaznych i stali konstrukcyjnych zwykłych o twardości nieprzekraczającej 200 HB.
Numeratory to narzędzia do znakowania maszyn, regałów, narzędzi, konstrukcji wykonanych z tworzywa, stopów nieżelaznych - aluminium, mosiądzu, żeliwa, staliwa oraz zwykłej stali,  nieprzekraczającej twardości w skali Brinela 180 HB. W sprzedaży można spotkać wiele numeratorów przeróżnych producentów. Od najtańszych do markowych. Czołowym liderem jest tutaj niemiecka firma GRAVUREM obecna na rynku od ponad 50 ciu lat. Zajmuje czołowe miejsce w produkcji narzędzi do znakowania, w tym znaczników.
Gravurem wytwarza kilkanaście produktów:
Sztandarowy ich produkt: numerator Grawurem-S standard do wybijania liter i cyfr.
Znaczniki punktowe.
Znaczniki zaokrąglone.
Numeratory wielokrążkowe.
Znaczniki automatyczne.
Znaczniki kontrolne i specjalne.
Praca tymi narzędziami odbywa się poprzez kontrolowany zgniot elementu oznakowanego o określonej sile. W przypadku znaczników Grawurem S nie powinna ona wykraczać 800N/mm2. Zalecana siła to 600 N/mm2, taka wartość zapewni dłuższą trwałość narzędzi. Znaczenie w praktyce odbywa się poprzez uderzenie młotkiem w pojedynczy znacznik. Trzeba pamiętać, że numerator opieramy o element znaczony pod kątem 90o. Taka pozycja sprawi, że odbity znak będzie miał zarys jednakowy na całym obwodzie. Zanim jednak zaczniemy pracę trzeba zrobić próbę na niewidocznej powierzchni jaki będzie rezultat znakowania.
Numeratory mają podane wymiary w mm. Klienci mają problem jak zmierzyć i dobrać numerator. Żeby rozwiać wątpliwości informuję, że znaczniki wymiaruje się mierząc wierzchołki. Zatem wielkość wybitego znaku będzie zależała od wymiaru numeratora (spód wybitego znaku) i siły uderzenia (brzeg wybitego znaku).
Numeratory Gravurem wykorzystuje się do trwałego znakowania tabliczek znamionowych na maszynach, elektronarzędziach, ramach stalowych, butlach do transportu gazów technicznych. Wymieniać by można w nieskończoność. Istotnym parametrem jest tutaj twardość materiału oznaczanego i siła uderzenia. Najczęściej elementy oznakowane wytworzone są z metali nieżelaznych i stali konstrukcyjnych zwykłych o twardości nieprzekraczającej 200 HB. 
Najbardziej popularnym rodzajem znacznika jest Grawurem S o cyfrach i literach odwróconych na znacznikach. Czyli dla przykładu wybijając cyfrę odwróconą 2 na znaczniku otrzymujemy 2 poprawną na materiale oznakowanym. Wielkości zaczynają się od 2mm a kończą na 12mm. Pamiętajmy o sile docisku, inna będzie w znacznikach 4mm a inna 10 mm. W praktyce dobrze mieć kilka rodzajów młotków np: 300 g, 400g i powiedzmy 500g.
W opisie produktu mamy:
Informację o sile docisku 600-800Nmm2.
Wymiar znacznika literowego czy cyfrowego.
Twardość części znakującej znacznika - 58 - 61HRC.
Informacje o szlifowanych bokach znaczników.
Przekrój i długość podaną w mm.
Wszystkie znaczniki są zapakowane w niebieskie pudełka.
Podsumowując temat, wybierając firmę Grawurem macie Państwo pewność, że narzędzie spełni Wasze oczekiwanie, znaki będą powtarzalne i będą nam służyły przez długi czas.
  • Numeratory GRAVUREM-S cyfry 0-9
    Numeratory GRAVUREM-S cyfry 0-9Numeratory Gravurem wykorzystuje się do trwałego znakowania tabliczek znamionowych na maszynach, elektronarzędziach, ramach stalowych, butlach do transportu gazów technicznych. Wymieniać by można w nieskończoność. Istotnym parametrem jest tutaj twardość materiału oznaczanego i siła uderzenia. Najczęściej elementy oznakowane wytworzone są z metali nieżelaznych i stali konstrukcyjnych zwykłych o twardości nieprzekraczającej 200 HB.


    więcej >>>
  • Znaczniki GRAVUREM-S wielkie litery
    Znaczniki GRAVUREM-S wielkie literyNumeratory Gravurem wykorzystuje się do trwałego znakowania tabliczek znamionowych na maszynach, elektronarzędziach, ramach stalowych, butlach do transportu gazów technicznych. Wymieniać by można w nieskończoność. Istotnym parametrem jest tutaj twardość materiału oznaczanego i siła uderzenia. Najczęściej elementy oznakowane wytworzone są z metali nieżelaznych i stali konstrukcyjnych zwykłych o twardości nieprzekraczającej 200 HB.


    więcej >>>
Nasz serwis