Narzędzia Glazurnicze

Narzędzia glazurnicze to maszyny i osprzęt do nich, potrzebne przy cięciu i układaniu płytek ceramicznych i gresowych. Zależnie od budowy są to elektryczne maszyny, w których silnik wprawia w ruch tarczę diamentową. Albo ręczne maszynki do płytek, w których nóż do cięcia jest umocowany na prowadnicach pozwalających na prostolinijne zarysowanie płytki.
W doborze odpowiednieg narzędzia pomoże Państwu poradnik Jak układać płytki.
 • Przecinarki do płytek elektryczne
  Przecinarki do płytek elektryczneSzeroki wybór przecinarek stołowych elektrycznych do glazury, do cięcia na such i na mokro.
  Elektryczna przecinarka do glazury to maszyna do cięcia na mokro z silnikiem umieszczonym pod stołem lub nad stołem.
  Te pierwsze urządzenia są najczęściej lekkie z małymi stołami. Bez trudu sie je przenosi i przewozi. Układ chłodzenia w tych maszynkach polega na napełnieniu wodą miski wstawionej pod tarczą diamentową. Z chwilą uruchomienia tarcza jest zagłębiona w wodzie i obracając się ochładza sie i równolegle płucze. Przypadłością tego rozwiązania jest wylewanie sie wody, która podczas obrotu tarczy diamentowej spłynie na blat. Dzieje się tak, dlatego że w tych maszynach miski na wodę są zawsze mniejsze od stołu. Drugą ich wadą jest mniejsza dokładność cięcia. Trzeba nabrać praktyki, aby równo przeciąć płytkę.
  Przecinarki do glazury z silnikiem umieszczonym pod stołem są znacznie tańsza od modeli z górnym silnikiem i z tego względu są częściej wybierana.
  Jedną z takich maszyn jest przecinarka do glazury DED 7701. Przeznaczona do prac hobbystycznych lub profesjonalnych o niewielkim natężeniu pracy. Moc silnika 450 wat, napędza tarczę diamentową o średnicy 180 mm. Klasa wodoszczelności pozwala bez obaw pracować z wodą. Uchylny stół umożliwia na ukosowanie płytek. W przypadku cięcia gresu trzeba we własnym zakresie wymienić tarczę, bo ta dostarczona z maszyną ma zastosowanie jedynie do zwykłych fliz.
  przecinarki z górnym silnikiem są przeznaczone do prac profesjonalnych. Zależnie od długości stołu można ciąć płytki metrowe, i dłuższe ( modele DED 7824, Rubi DS-250-1300). Chłodzenie wodą przebiega podobnie jak na frezarkach czy tokarkach. Pompa umieszczona w zagłębieniu znajdującym sie pod stołem, pompuje wodę do dyszy umieszczonej nad tarczą. Taki system chłodzenia jest najefektywniejszy.  
  Prowadnica, na której znajduje się silnik z tarczą ma możliwość pochylania się. Można, więc ukosować. Profesjonalne maszyny maja zazwyczaj mocne silniki, dobrej jakości pompy, i bardzo dobrze dobrany układ prowadnica rolki.  Zapewnia to długą i bezproblemową pracę. 
  Przecinarka do płytek Dedra DED 7827 jest trafnym wyborem dla osób ceniących jakośc i zwracających uwagę na cenę. Posiada sztywną ramę i porządnie dopasowaną prowadnicę.  Silnik o mocy 800 wat pozwala na cięcie większości płytek do grubości 1 milimetra. Aluminiowy stół pomieści płytki do długości 650 mm. Maszyna ma możliwość cięcia pod kątem dzięki przykładnicy kątowej i ukosowania po przekręceniu silnika na górnej prowadnicy. Tak jak wszystkie maszyny Dedra jest wyposażona w tarczę do płytek szkliwionych. Jeżeli Planujemy ciąć płytki gresowe to trzeba samemu dokupić odpowiednią tarczę. Zaletą tej przecinarki jest niewątpliwie cena, do jakości.
  Inna maszyna warta zaprezentowania to w pełni profesjonalna przecinarka do płytek DC-250. Przeznaczona do cięcia gresu porcelanowego, fliz i innych materiałów budowlanych. Bardzo wydajna z silnikiem 1,1kW z wyłącznikiem termicznym. Posiada składany stół do łatwiejszego transportu. Wszelkie pod kątem ułatwiają: precyzyjna przykładnica i listwa z podziałką umieszczona na stole. Silnik z głowicą umieszczony jest na szczelnych łożyskach i doskonale współdziała z prowadnicą, którą można pochylić do ukosowania.
  więcej >>>
 • Ręczne przecinarki do płytek
  Ręczne przecinarki do płytekSzeroki wybór przecinarek ręcznych do cięcia glazury. 

  Polecamy polskie firmy Walmer, bardzo solidne i niedrogie w porównaniu z przecinarkami Rubi czy Kaufmann.
  więcej >>>
 • Kółka tnące wymienne
  Kółka tnące wymienneDuży wybór elemętów tnących do ręcznych przecinarek glazurniczych.więcej >>>
 • Wycinaki i wiertła
  Wycinaki i wiertłaNarzędzia pomocne przy otworowaniu glazury.więcej >>>
 • Części zapasowe do przecinarek ręcznych
  Części zapasowe do przecinarek ręcznychZnajdziemy tu trzpienie do kółek tnących w ręcznyk przecinarkach glazurniczych oraz łamacze.więcej >>>
 • Akcesoria do przecinarek Rubi
  Akcesoria do przecinarek RubiW tym dzialke znajdziemy kable zasilające, obejmy, kuwety oraz inne dodatkowe akcesoria.więcej >>>
 • Narzędzia do glazury
  Narzędzia do glazuryw tym katalogu znajdziemy przyrządy do usuwania fug, szczypce do łamania glazury, rysiki itp.więcej >>>
 • Pace i gąbki glazurnicze
  Pace i gąbki glazurniczeW tym katalogu znajdziemy wycieraczki do glazury oraz gąbki do fugowania różnego rodzaju.więcej >>>
Nasz serwis