Akumulatory do elektronarzedzi Bosch

Oryginalne akumulatory do narzedzi Bosch.  Przed zamówieniem sugerujemy sprawdzić ładowarkę. 
W naszym sklepie sprzedajemy elektronarzędzia akumulatorowe z akumulatorami niklowo kadmowymi i litowo jonowymi, jednak te ostatnie, jakkolwiek znacznie droższe to coraz częściej je sprzedajemy. Charakterystyka ładowanie - rozładowanie w obu tych typach w dużej mierze się różni i w związku z tym  zdecydowałem napisać co nieco na ten temat. Nie ma tu rzecz jasna znaczenia czy jest to akumulator Makita czy akumulator Bosch lub innego producenta.
Pierwsza kwestia to rozładowanie do zera.  W przypadku aku. litowo kadmowych taki zabieg pozwalał na wydłużenie żywotności akumulatora i był zalecany przez producentów elektronarzędzi. Kompletnie inaczej jest w wypadku aku. litowo jonowych, w żadnym wypadku nie powinno się je rozładowywać do zera i przechowywać w takim stanie. 
Kolejna sprawa podładowanie baterii. W wypadku starych aku. LiCd wskazane było ładowanie baterii tylko w przypadku ich całkowitego rozładowanie, operacja doładowania nie była zalecana. W przypadku li-ion jest zupełnie na odwrót. Jeżeli wkrętarka słabnie to zamieniamy na nowy akumulator a wyczerpany od razu wsadzamy do ładowarki. Akumulator Makita lub inny li-lon wymaga częstego ładowania, nawet, jeżeli rozładujemy je w 30%-40%. Pamiętajmy o tym to bardzo ważne!!
I doszliśmy do kolejnego punktu a mianowicie przetrzymywania akumulatorów Li-ion.  O ile aku. litowo kadmowe przechowywane przez długi czas rozładowały się samoczynnie o tyle litowo-jonowe można przechowywać przez kilka miesięcy, pod jednym warunkiem, że są naładowanie w 100%. Jeśli pozostawimy go rozładowanego na dłuższy czas to w dużej mierze spadnie jego żywotność lub nastąpi nieodwracalna awaria i będzie nadawał się do wyrzucenia.
I jeszcze kilka uwag. Akumulatory przechowujemy w jak najniższej temperaturze, trzeba unikać miejsc nagrzanych, nasłonecznionych.
pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • Bosch - Akumulator 18 V/2,0 Ah Professional
  Bosch - Akumulator 18 V/2,0 Ah Professional Lekki akumulator Compact 18 V o pojemności 2,0 Ah z obudową CoolPack Obudowa CoolPack – do 100 % dłuższa żywotność (por. akumulator bez systemu CoolPack) Niska waga gwarantuje jeszcze wyższy komfort pracy System Bosch Flexible Power – jeden akumulator do wszystkich ... więcej >>>Bosch
  455,30 zł[łącznie 23% Vat]
 • Bosch - Akumulator 18 V/1,5 Ah Professional
  Bosch - Akumulator 18 V/1,5 Ah Professional Lekki akumulator Compact 18 V o pojemności 1,5 Ah Niska waga gwarantuje jeszcze wyższy komfort pracy System Bosch Flexible Power – jeden akumulator do wszystkich narzędzi danej klasy napięcia Wyjątkowa wytrzymałość: urządzenie zachowuje pełną sprawność i funkcjonalność na ... więcej >>>Bosch
  476,46 zł[łącznie 23% Vat]
 • Bosch - Akumulator 18 V/4,0 Ah Professional
  Bosch - Akumulator 18 V/4,0 Ah Professional System Bosch Flexible Power – jeden akumulator do wszystkich narzędzi danej klasy napięcia Dane techniczne: Akumulator 18 V/4,0 Ah Professional Napięcie akumulatora 18 V Pojemność akumulatora 4 Ah Ciężar 600 g Wymiary (DxSxW) 115X74X56 mm   więcej >>>Bosch
  764,16 zł[łącznie 23% Vat]
Nasz serwis