Taśmy montażowe techniczne

Duct Tape - srebrzysta mocna taśma. W Polsce ma już swoje miejsce, zaś w USA jest obiektem kultu. Jak oznajmił Walt Kowalski (Clint Eastwood) w filmie "Gran Torino" do młodego chłopaka:
"Weź te trzy rzeczy - trochę WD-40, kombinerki (szczypce zaciskowe) i rolkę srebrnej taśmy. Każdy porządny mężczyzna da radę tym naprawić większość usterek."
Do powszechnego użytku trafiła z armii. Wymyślono ją podczas II wojny światowej. Żołnierze chcieli taśmy do zaklejnia paczki z amunicja tak żeby była wodoodporna. Miała też być łatwa w rozdzieraniu by nie trzeba było używać dodatkowych narzędzi. Naturalnie jak łatwo można się domyślić pierwsza wersja była zielona typowo w kamuflażu dla wojska. Natomiast to co nie zmieniło się to 3 warstwowy skład. Pierwsza warstwa plastik, w środku siateczka z płótna i od spodu warstwa wodoodpornego kleju.
 
Nazwa DUCT TAPE powstała później gdyż na początku swojej kariery miała tylko numer kontraktowy. A nazwę wymyślili sami żołnierze. Najprawdopodobniej dla tego, że woda spływa po niej jak po kaczce.
 
Żołnierze szybko odkryli, że taśma nadaje się nie tylko do uszczelniania skrzynek ale i do reperacji broni, butów a nawet elementów pomp. Powszechnie była stosowana jako chwilowy i prowizoryczny bandaż. Po wojnie żołnierze przywieźli ją do domu i tak wystartowała jego kariera.
 
Rozwijająca się branża budowlano montażowa szybko znalazła sposób zastosowania taśmy. Sprzedawano ją jako łącznik przewodów grzewczych, klimatyzacji. I właśnie wtedy zmieniono kolor z zielonego na srebrny i zaczęto ją powszechnie nazywać DUCT TAPE lub DUCK TAPE w zależności od producenta. Dziś taśmę produkuje wiele firm w różnyh kolorach i przeznaczeniach. Przykładowo Huricane Tape została zaprojektowana do zabezpieczenia szyb przed huraganowym wiatrem. 
Natomiast dla wojska i branży militarnej dalej jest produkowana w wersji zielonej ale o znacznie większej wytrzymałości. 
Natomiast NASA używa srebrnej taśmy do napraw w czasie misji kosmicznych i jest obligatoryjnym wyposażeniem każdego pojazdu kosmicznego. Do historii przeszło użycie jej do naprawy filtrów CO2 w czasie misji APOLO 13 w 1970 roku.
 
Na koniec kubeł wody i pamiętajmy, że Taśma w wielu wypadkach jest tylko chwilowym łataniem dziury, a nie końcowym rozwiązaniem konstrukcyjnym czy naprawczym.
pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
 • Taśma montażowa Duct Tape 48mm*10m
  Taśma montażowa Duct Tape 48mm*10mKultowa taśma Duct Tape marki Scley. Wymiary 48 mm 10 metrów. Duct Tape - srebrzysta mocna taśma. W Polsce ma już swoje miejsce, zaś w USA jest obiektem kultu. Jak oznajmił Walt Kowalski (Clint Eastwood) w filmie "Gran Torino" do młodego chłopaka: "Weź te trzy rz ... więcej >>>Kaem
  6,75 zł[łącznie 23% Vat]
 • Taśma montażowa Duct Tape 48mm*50m
  Taśma montażowa Duct Tape 48mm*50mTaśma Duct Tape . Wymiary 48 mm 50 metrów. Duct Tape - srebrzysta mocna taśma. W Polsce ma już swoje miejsce, zaś w USA jest obiektem kultu. Jak oznajmił Walt Kowalski (Clint Eastwood) w filmie "Gran Torino" do młodego chłopaka: "Weź te trzy rzeczy - trochę WD-40 ... więcej >>>
  14,76 zł[łącznie 23% Vat]
 • Taśma montażowa Duct Tape 48mm*50m
  Taśma montażowa Duct Tape 48mm*50mKultowa taśma Duct Tape marki Scley. Wymiary 48 mm 50 metrów. Duct Tape - srebrzysta mocna taśma. W Polsce ma już swoje miejsce, zaś w USA jest obiektem kultu. Jak oznajmił Walt Kowalski (Clint Eastwood) w filmie "Gran Torino" do młodego chłopaka: "Weź te trzy rz ... więcej >>>Kaem
  24,75 zł[łącznie 23% Vat]
Nasz serwis