Elektronarzędzia

Elektronarzędzia zostały podzielone według zastosowań. Najbardziej popularną grupę stanowią wiertarki, szlifierki kątowe, pilarki, oraz młoty udarowo obrotowe. Odzielną grupę stanowią elektronarzędzia akumulatorowe.  W każdej kategorii znajdą państwo elektronarzędzia marek:
Bosch, Makita, Steinel, Celma, DWT, Dedra, Skill, Rebir, Graphite i inne.


 • Urządzenia wielofunkcyjne
  Urządzenia wielofunkcyjneUrządzenie wielofunkcyjne to wysokiej klasy produkt z wymiennymi końcówkami roboczymi, przeznaczonymi do cięcia, szlifowania lub skrobania mateiałów takich jak: metal, drewno czy ceramika.więcej >>>
 • Buławy wibracyjne oraz napędy
  Buławy wibracyjne oraz napędyBuławy i zacieraczki wibracyjne do zagęszcznia betonu. Z elektrycznymi napędami zespolonymi i odłączanymi.więcej >>>
 • Bruzdownice
  BruzdowniceBruzdownice do tynku i betonu. Maszyny wykonują dwa równoległe cięcia w betonie o nastawionej głębokości.
  Najczęściej sprzedawane są bruzdownice Boscha.

  Bosch produkuje 3 modele Bruzdownic.
  I tak pierwsza bruzdownica GNF 20 CA ma najmniejszy silnik o mocy zaledwie 900 W. Jej atutami są na pewno wielka prędkość obrotowa (9300 obr./min), która przekłada się na dużą wydajność pracy i cena. Należy jednak pamiętać, że sprzęt ten nie jest demonem siły i przystosowany jest szczególnie do cięcia w miękkim materiale (np. ceramika, silikaty, tynki) na niewielkich głębokościach. Sprawdzi się w cięciach wykonywanych nad głową, bo jej masa to zaledwie 3,4 kg.
  Kolejny model GNF 35 CA ma już mocniejszą jednostkę napędową 1400 W. Jeśli dodamy, że jej maksymalna prędkość obrotowa w porównaniu z najmniejszym typem jest taka sama, to możemy spodziewać się dużej wydajności cięcia, nawet w twardym materiale (np. beton). Jest to średniej klasy bruzdownica, której najmocniejszym punktem jest {uniwersalność|wszechstronność.
  Bosch GNF 65 A jest w opisanej trójce najmocniejszym elektronarzędziem. Jego sercem jest silnik o mocy aż 2400 W. Choć sprzęt ten nie jest zbyt szybki (5000 obr./min), to jego najmocniejszą stroną jest potężny zapas momentu obrotowego. Znaczy to, że narzędzie to będzie w stanie rozbujaś dwie tarcze nawet w najtwardszym betonie czy kamieniu. Trzeba jednak pamiętać, że do obsługi tej bruzdownicy nie można być słabym cherlakiem – 8,4 kg masy żąda od operatora posiadania znacznej siły, czyli jak mawia popularny koksu nie ma lipy.
  Bruzdownice Bosch dopasowane są do obsługi dwóch tarcz. Dzięki temu za jednym przejazdem maszyna wykonuje dwa równoległe cięcia. Tarcze diamentowe mocuje się na wrzecionie za pomocą tradycyjnych nakrętek M14, a zmiana rozstawu tarcz to zastosowanie odpowiedniej ilości pierścieni dystansujących. Pracownik może ustawiać szerokość rowka w zakresach 3-23 mm (GNF 20 CA), 3-39 mm (GNF 35 CA) i 3-40 mm (GNF 65 A).
  Od średnicy tarcz w bruzdownicach zależy bezpośrednio maksymalna głębokość cięcia. I tak dla modelu GNF 20 CA (115 mm) jest to 0-20 mm, dla GNF 35 CA – 0-35 mm i dla GNF 65 A – 20-65 mm. Jak widać, różnice w możliwości bruzdowania między najmniejszą na największą maszyną jest znaczne. Najbliższy art. będzie o bezpieczeństwie pracy z bruzdownicami.
  więcej >>>
 • Elektronarzędzia akumulatorowe
  Elektronarzędzia akumulatoroweSzeroka gama elektronarzędzi zasilanych prądem z akumulatora. Na napięcie od kilku do kilkunastu voltów.więcej >>>
 • Elektronarzędzia precyzyjne
  Elektronarzędzia precyzyjneElektronarzędzia precyzyjne Dremel i Proxon. jeżeli potrzebny jest osprzęt to zapraszany do działu osprzęt Dremel


  więcej >>>
 • Elektronarzędzia różne
  Elektronarzędzia różneRóżne, nietypowe elektronarzędzia nie sklasyfikowane nigdzie indziej.więcej >>>
 • Frezarki górnowrzecionowe
  Frezarki górnowrzecionoweRęczne frezarki górnowrzecionowe do drobnych prac frezarskich w drewnie, współpracują z frezami węglikowymi do drewna z trzpieniem 8 mm, 6mm, 12mm.więcej >>>
 • Klucze udarowe
  Klucze udaroweElektryczne kucze udarowo obrotowe do śrub i nakrętek.
  Jeną z czołowych produktów to klucz GDX.

  Firma Bosch wprowadziła ostatnio do swojej oferty akumulatorowy klucz udarowy Bosch GDX 18 V-EC z dwufunkcyjnym uchwytem osprzętowym w standardzie 1 i 1 cala. Z zapewnień producenta dowiadujemy się, że klucz udarowy będzie dwa razy bardziej żywotny, niż podobne zakrętarki z silnikami szczotkowymi. Bezszczotkowe silniki EC powodują również, że elektronarzędzie jest dużo lżejsze i bardziej kompaktowe. 
  Praca przebiega dwuetapowo, najpierw jest realizowane płynne odkręcanie lub dokręcanie bez obciążenia. Mechanizm udarowy załączy się po utknięciu śruby lub wkręta i będzie dalej realizował pracę z wykorzystaniem udaru.
   Klucz jest zasilany z akumulatora o pojemności 4,0 Ah, do dyspozycji mamy dwie sztuki. Przykładowo podam, że na jednym akumulatorze może wkręcić około 480 wkrętów 6x65 mm w sośnie. Czyli o 40% więcej niż modele bez silnika EC. Układ silnika i przekładni sprawia, że GDX jest wszechstronny  i nadaje się do prac w materiałach miękkich - drewno i twardych - stal.
  Klucz udarowy GDX 18 V-EC został tak zaprojektowany, że pracuje bez odrzutu. Ma to dostrzegalny wpływ na komfort pracy, zwłaszcza przy dokręcaniu, tzw. twardym z dużym momentem obrotowym. Mamy do dyspozycji dwa rodzaje mocowania kluczy na zewnętrzny kwadrat 1/2 cala i wewnętrzny sześciokąt do bitów 1/4 cala. Zastrzeżony system uznają wszyscy ci, którzy wykonują mieszane prace z użyciem kluczy nasadowych i bitów z mocowaniem 1/4".
  Zasadniczym układem w tym systemie mocowania jest 3 stopniowa regulacja momentu obrotowego Power Control. Jest to niezwykle istotne przy stosowaniu osprzętu 1/2" - 1/4". W przypadku odkręcania i dokręcania z użyciem kluczy nasadowych 1/2 mamy do dyspozycji maksymalny moment obrotowy 185 Nm. Pozwala na wkręcanie i wykręcanie śrub max. M16. Jednak w przypadku bitów 1/4" taka siła obrabiała by nam gniazda wkrętów lub zrywała bity. Dlatego system Power Control pozwala bezpiecznie dostosować moment obrotowy do naszych potrzeb. Należałoby zapoznać się z tabelką poglądowych wytrzymałości śrub zależnie od przekroju i klasy śruby, czasu dokręcania i typu połączenia: twarde, sprężyste czy miękkie.
  Klucz GDX ma długość 158 mm i z akumulatorem 4,0 Ah waży 1,7 kg. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na komfortową pracę w miejscach niedostępnych i na wysokości. Każdy, kto pracował wkrętarką nad głową i wkręcał lub odkręcał kilkaset śrub lub wkrętów będzie wiedział, o czym piszę.
  Pomagają w tym również trzy diody umieszczone w obudowie przekładni i w razie potrzeby zapewniające dobre oświetlenie miejsca pracy. 
  Narzędzie jest zasilane przez akumulator litowo-jonowy 18 V. Można go doładowywać w dowolnej chwili. I tak jak wszystkie akumulatory Litowo jonowe najlepiej przechowywać w pełni naładowane. Akumulatory posiadają system ECP, który zabezpieczenia je przed całkowitym rozładowaniem i nieodwracalnym ich uszkodzeniem.
   
  więcej >>>
 • Mieszarki
  MieszarkiMieszarki to narzedzia elektryczne z przekladniami wykonujące ruch obrorowy o małej prędkości i znacznej sile. zakończone najczęściej gwintem m14 nadają się do mieszania klejów, farb i zapraw gipsowych.więcej >>>
 • Młoty udarowo-obrotowe
  Młoty udarowo-obrotoweMłoty udarowo obrotowe do betonu. Napęd udaru elektro pneumatyczny z mocowaniem narzędzi typu SDS plus, SDS MAX i wieloklin.więcej >>>
 • Myjki wysokociśnieniowe
  Myjki wysokociśnieniowe
  Myjki ciśnieniowe pozwalają na sprawne mycie różnego rodzaju powierzchni.  Siłą sprawczą jest tutaj woda wydostająca się z lancy pod wysokim ciśnieniem. 120-160 Bar. Takie ciśnienie wody skutecznie czyści wszelkiego typu zabrudzenia przylegające do powierzchni.  Trzeba pamiętać, że podłoże powinno być spójne i mocne, aby nie okazało się, że zostanie ono naruszone w trakcie czyszczenia. Warto, wobec tego przed pracą sprawdzić na niewidocznej powierzchni siłę ciśnienia, i wyznaczyć pewny dystans powierzchni mytej od lancy.
  Wybierając myjkę ciśnieniową wypada przede wszystkim zastanowić się, do czego będzie wykorzystana. Producenci myjek podzielili swoje produkty na:
   
  Myjki typu hobby – mycie od czasu do czasu. 100-120 Bar
  Myjki hobby - mycie regularne. 120-130 Bar
  Myjki półprofesjonalne – częste mycie i czyszczenie. 130-140Bar
  Myjki profesjonalne - codzienne wielogodzinne mycie i czyszczenie. 150-200 Bar
  Myjki typu hobby mają najczęściej niewielkie rozmiary, są lekkie i poręczne. Ułatwia to ich przechowywanie.  
   
  Następnym ważnym wyznacznikiem szczególnie w tańszych myjkach jest rodzaj głowicy pompy , a dokładnie materiału, z której jest wykonana. Mamy tutaj trzy rodzaje materiałów:
  Tworzywo – w najtańszych myjkach typu hobby. Jedyna zaleta to cena.
  Aluminium - myjki renomowanych firm typu hobby. Dobre parametry pracy, zadowalająca żywotność i cena.
  Mosiężne – profesjonalne i przemysłowe. Najwyższa jakość i długa żywotność.
  Innym ważnym parametrem jest opcja regulacji ciśnienia.  Pierwsza nasza myśl to pytanie po co? Wszak z całego powyższego tekstu wypływa myśl, że im wyższe tym lepsze. A no niekoniecznie, jeśli mamy do wykonania wiele nietypowych prac np. mycie wielu małych silników, gdzie jest pełno niewielkich, delikatnych układów, albo umycie korpusów detali z uszczelnieniami gdzie zastosowanie wysokiego ciśnienia mogłoby je naruszyć, to celowym jest wykorzystanie myjki z regulacją ciśnienia.
  Na koniec warto dowiedzieć się, jakie dana myjka ma wyposażenie podstawowe i czy jest dostępne wyposażenie dodatkowe.  Do wyboru powinny być:
  Rozmaitego rodzaju dysze i lance. Najczęściej spotykane to dysze rotacyjne typu turbo, dysze punktowe z możliwością rozproszenia strumienia, dysze płaskie.
  Szczotki do mycia samochodu i innych powierzchni.
  Pojemniki na detergenty, chemiczne środki czyszczące przystosowane do pracy z myjkami.

  więcej >>>
 • Nożyce
  NożyceElektryczna nożyce do cięcia blach różnej grubości, po ini prostej i po łuku.więcej >>>
 • Opalarki
  OpalarkiNagrzewnice elektryczne, popularnie zwane opalarkami. Do obkurczania tworzyw, spawania plastików, opalania starych powłok malarskich, podgrzewania i szybkiego suszenia.więcej >>>
 • Odkurzacze
  OdkurzaczePrzemysłowe odkurzacze do pracy na mokro i na sucho, z funkcja automatycznego załączenia elektronarzedzia i otrzepywania filtra.więcej >>>
 • Polerki
  PolerkiMaszyny wolnoobrotowe służąe do polerowania i satynowania powierzchni metalowych i lakierowanych.więcej >>>
 • Pilarki taśmowe
  Pilarki taśmoweRęczne pilarki taśmowe do metaluwięcej >>>
 • Pistolety do klejenia
  Pistolety do klejeniaElektryczne pistolety do klejów termotopliwych, róznej mocy do prac amatorskich i profesjonalnych.więcej >>>
 • Przecinarki diamentowe
  Przecinarki diamentoweRęczne przecinarki do betonu, narzedziem roboczym jest tu tarcza do betonu lub kamienia.więcej >>>
 • Piły włosowe
  Piły włosoweStołowe piły do cięcia drewna. Ruch roboczy, posuwisto zwrotny o dużej częstotliwości wykonuje brzeszczot zampcowani na wysięgnikach.więcej >>>
 • Piły szablaste
  Piły szablastePiły szablaste, popularnie zwane lisicami do cięcia drewna, metalu, drewna z gwoździami. Ruch roboczy posuwisto zwrotny wykonuje brzeszczot.więcej >>>
 • Pilarki tarczowe
  Pilarki tarczowePilarki tarczowe do cięcia prostoliniowego pod różnymi katami drewna, metali nieżelaznych, tworzyw z wykorzystaniem tarcz pilarskich.więcej >>>
 • Piły łańcuchowe elektryczne
  Piły łańcuchowe elektrycznePiły łańcuchowe do cięcia drewna. Niewątpliwą ich zaletą jest napęd elektryczny, który nie generuje spalin i może być stosowany wewnątrz pomieszczeń. więcej >>>
 • Szlifierki do rur, satyniarki
  Szlifierki do rur, satyniarkiGrupa elektronarzędzi do obróbki powierzchni centrycznych - rur, kolanek i pachwin, płaskich i wąskich szczelin, wykonanych z stali i istali nierdzewnej. Do tej grupy wchodza satyniarki, pilniki elektryczne i szlifierki do rur.więcej >>>
 • Szlifierki kątowe
  Szlifierki kątoweSzlifierki kątowe do cięcia i szlifowania metalu i szlifowania drewna.więcej >>>
 • Szlifierki do betonu
  Szlifierki do betonuSzlifierki do betonu, cegły i innych materiałów mineralnych. Szlifowanie z zintegrowanym systemem odpylania.więcej >>>
 • Szlifierki taśmowe
  Szlifierki taśmoweRęczne szlifieki taśmowe do drewna, metalu, tworzyw i innych. Narzędzie robocze - pas bezkońcowy ścierny.więcej >>>
 • Szlifierki mimośrodowe
  Szlifierki mimośrodoweSzlifierki mimośrodowe do prygotowania powierzchni pod malowanie i do międzyoperacyjnego matowania powierzchni lakierowanych.więcej >>>
 • Strugi
  StrugiRęczne strugi do drewna, tworzywa z możliwością regulacji głęboości strugania i ukosowania.więcej >>>
 • Szlifierki do gipsu
  Szlifierki do gipsuSpecjalistyczne szlifierki do gipsu na wysięgniku z ruchomym talerzem. Współpracują z odkurzaczami do gipsu.więcej >>>
 • Szlifierki proste
  Szlifierki prosteWysokoobrotowe szlifierki proste do obróbki ściernej i obróbki skrawaniem metalu, spawów, otworów montażowych.więcej >>>
 • Szlifierki oscylacyjne
  Szlifierki oscylacyjneSzlifierki do przygotowania powierzchni pod malowanie i do operacji matowania między nakładaniem kolejnych powłok malarskich.więcej >>>
 • Szorowarki, automaty szorująco zbierjące
  Szorowarki, automaty szorująco zbierjące
  Szorowarki do podłóg, nazywane również szorowarkami prowadzonymi, to profesjonalne maszyny sprzątające, stosowane jako urządzenia do mycia podłóg oraz posadzek różnego typu.
   
  Szorowarki zbierające do podłogi. zasilane kablowo 230 V lub bateryjne.
  Maszyna do mycia podłóg pozwala na prowadzenie przez operatora za pomocą umieszczonych z przodu rączek. Szorowarki do posadzek, w odróżnieniu od czyszczących urządzeń samojezdnych, lepiej się sprawdzą w małych, zatłoczonych pomieszczeniach. Nasze maszyny ułatwią również sprzątanie trudno dostępnych miejsc, takich jak zakamarki i zaułki.
  Wielofunkcyjna maszyna do mycia podłóg
  W zależności od wielkości i rodzaju czyszczonej powierzchni, możemy wybrać różnego typu szorowarki do mycia podłóg. W naszym sklepie znajdą Państwo m. in. szorowarki do posadzek oraz szorowarki do prania dywanów i wykładzin. Szorowarka do podłóg osiąga prędkość do 400 obrotów na minutę, co sprawia, że każda z powierzchni w sklepie, biurze lub magazynie, może zostać posprzątana w najbardziej efektywny dla niej sposób.
  więcej >>>
 • Wiertarki
  WiertarkiWiertarki bez udaru do wiercenia w drewnie, tworzywie i metalu, zasilane z sieci 230 V.więcej >>>
 • Wiertarki udarowe
  Wiertarki udaroweNajbardzej znana grupa elektronarzędzi do wiercenia bezudarowego i wiercenia z udarem w betonie, cegle i innych materiałach budowlanych.
  Najistotniejszym elektronarzędziem w zakładzie jest ręczna wiertarka. Przygotowując się do zakupu winnyście odpowiedzieć sobie na zapytanie, do czego będziemy to narzędzie używać i jak często. Aktualnym kryterium jest również cena. Na ogół utarło się, że wiertarki ręczne dzieli sie na profesjonalne i hobbystyczne, jest to należyty podział, ale nie do końca adekwatny. No, bo co to oznacza profesjonalne, czy takie, na których jest napisane Professional, albo inne angielskie wspaniale brzmiące słowo?
  Ja sugeruję państwu podział na markowe ( Bosch, Makita ), chińskie dobrej jakości i chińskie standardowej jakości. Mało który handlarz jest taki rzetelny jak ja, ale nie o to chodzi, bo czy np. chińska maszyna zrobiona w fabryce Boscha to jest chińska czy może nie?. Chińczycy dzisiaj szokują świat jakością, bo proszę pamiętać, że jakość to technologia i cena, a nie kraj pochodzenia.
   
   
   
  więcej >>>
 • Wyrzynarki
  WyrzynarkiWyrzynarki do cięcia prostoliniowego i krzywoliniowego drewna, materiałów drewnopochodnych, tworzyw, metalu i metali kolorowych. Narzędziem skrawającym jest wymienny brzeszczot wykonujący ruch posuwisto zwrotny.więcej >>>
 • Wiertarki stołowe
  Wiertarki stołoweStacjonarne wiertarki stołowe do wiercenia w drewnie i w metalu. Różnej wielkości napędzane silnikami jednofazowymi i trójfazowymi.więcej >>>
 • Wiertnice do betonu
  Wiertnice do betonuWiertnice do wiercenia otworów w betonie, betonie zbrojonym i innych materiałach ceramicznych. Narzędziem roboczym jest tu diamentowe wiertło koronowe.więcej >>>
 • Wkrętarki sieciowe
  Wkrętarki siecioweMocne i lekkie wkrętarki do wkrętów, zasilane 230 V. Z magazynkami lub bez, na bity 1/4 cala.więcej >>>
 • Zgrzewarki do rur
  Zgrzewarki do rurNarzędzia elektryczne oporowe służące do łączenia rur instalacyjnych wykonanych z tworzywa.więcej >>>
Nasz serwis