Koła żeliwne do dużych obciążeń

Koła i zestawy kołowe żeliwne do dużych obciążeń składają się z jednolitego, obrabianego maszynowo korpusu z odlewu żeliwnego. Koła występują z łożyskiem kulkowym, które osadzone jest w piaście żeliwnej koła z tuleją dystansową.
Koła żeliwne są pokryte farbą proszkową w kolorze srebrnym. Cechują się wysoką wytrzymałością na obciążenia i posiadają wysoką odporność na zużycie. Mogą pracować w szerokim zakresie temperatur od -50 do +150°C. Koła są bardzo odporne na ścieranie, uderzenia i zarysowania oraz mają niewielkie opory toczenia. W przypadku podłoża wrażliwego należy mieć na uwadze względnie wysoki nacisk koła na podłoże.
 • Koła żeliwne do dużych obciążeń w obudowach stałych
  Koła żeliwne do dużych obciążeń w obudowach stałychKoła żeliwne do dużych obciążeń w obudowie stałej składają się z koła o jednolitym, obrabianym maszynowo korpusie z odlewu żeliwnego oraz ze stabilnej stalowej obudowy spawanej. Koło występujące w tej obudowie osadzone jest na tulejce, montowane jest z kielichem obudowy za pomocą śruby i nakrętki. Takiego typu obudowa zapewnia urządzeniom stabilność kierunku w linii prostej. Koła występują z łożyskiem kulkowym. Łożysko kulkowe osadzone jest w piaście żeliwnej koła z tuleją dystansową.więcej >>>
 • Koła żeliwne do dużych obciążeń w obudowach skrętnych z hamulcem
  Koła żeliwne do dużych obciążeń w obudowach skrętnych z hamulcemKoła żeliwne do dużych obciążeń w obudowie skrętnej z hamulcem składają się z koła o jednolitym, obrabianym maszynowo korpusie z odlewu żeliwnego, oraz ze stabilnej stalowej spawanej obudowy z hamulcem mechanicznym. Koło występujące w tej obudowie osadzone jest na tulejce, montowane jest z kielichem obudowy za pomocą śruby i nakrętki. Precyzyjne wykonanie obudowy skrętnej z płytką mocującą umożliwia obracanie zestawu skrętnego w pionie oraz dowolne manewry maszynami, środkami transportowymi itd. Specjalna budowa pozwala na łatwe skręcanie zestawem bez dodatkowych sił i środków pomocniczych oraz zachowanie stabilnego kierunku ruchu w linii prostej. Obudowa skrętna wyposażona jest dodatkowo w hamulec mechaniczny za pomocą którego możliwa jest blokada ruchu obrotowego koła, ruchu obrotowego głowicy skrętnej a także blokada kierunku. Zestaw kołowy w obudowie skrętnej z płytką mocującą posiada konstrukcję z blachy spawanej, co wpływa na jego wytrzymałość. Koła występują z łożyskiem kulkowym. Łożysko kulkowe osadzone jest w piaście żeliwnej koła z tuleją dystansową.
  więcej >>>
 • Koła żeliwne do dużych obciążeń w obudowach skrętnych
  Koła żeliwne do dużych obciążeń w obudowach skrętnychZestawy kołowe żeliwne do dużych obciążeń w obudowie skrętnej składają się z koła o jednolitym, obrabianym maszynowo korpusie z odlewu żeliwnego oraz ze stabilnej stalowej obudowy spawanej. Koło występujące w tej obudowie osadzone jest na tulejce, montowane jest z kielichem obudowy za pomocą śruby i nakrętki. Precyzyjne wykonanie obudowy skrętnej z płytką mocującą umożliwia obracanie zestawu skrętnego w pionie oraz dowolne manewry maszynami, środkami transportowymi itd. Specjalna budowa pozwala na łatwe skręcanie zestawem bez dodatkowych sił i środków pomocniczych oraz zachowanie stabilnego kierunku ruchu w linii prostej. Zestaw kołowy w obudowie skrętnej z płytką mocującą posiada konstrukcję z blachy spawanej, co wpływa na jego wytrzymałość. Koła występują z łożyskiem kulkowym, które osadzone jest w piaście żeliwnej koła z tuleją dystansową.więcej >>>
 • Koła żeliwne do dużych obciążeń z osią
Nasz serwis