Widok szczegółowy

Wkład zmiękczający wodę L-SOFT

Wkład zmiękczający wodę L-SOFT

[l-soft]USTM
16,00 zł[łącznie 23% Vat]
ilość:
Wkład wypełniony jest drobnoziarnistym granulatem jonowymiennym (kationit w formie sodowej) o dużej zdolności wymiany jonów wapnia i magnezu.
Usuwaz wody związki wapnia i magnezu.
 
Zapobiega odkładaniu się kamienia kotłowego.
Zastosowanie wkładu serii L-SOFT pomoże zredukować problem twardej wody w Twoim gospodarstwie domowym. Woda po przejściu przez wkład zostaje pozbawiona praktycznie wszystkich jonów wapnia i magnezu. Wkłady współpracują z większością sprzętów AGD dostępnych na rynku i wyposażonych w odpowiednie przyłącze. Można je stosować m.in. w automatach do kawy, kostkarkach do lodu, lodówkach, itp. Zastosowanie wody po wkładzie L-SOFT spowoduje, że z herbaty lub kawy wydobędzie się naturalny smak i aromat, a na kubkach nie powstanie nieprzyjemny nalot.
 
Konstrukcję wkładu  zaprojektowano aby jego montaż i wymiana była prosta i nie wymagała stosowania specjalistycznych narzędzi.
Działanie polega na tym, że twarda woda (zawierająca duże ilości soli wapnia i magnezu) przepływa przez złoże jonowymienne znajdujące się we wkładzie. W wyniku tego dochodzi do wymiany jonów Ca2+ Mg2+ na jony sodu ze złoża i zmiękczenia wody. Dzięki temu eliminuje się problem kamienia oraz nieprzyjemnych zacieków na armaturze.
 
 
SYMBOL L-SOFT -Q  
PRZYŁĄCZE 1/4" gwint wewnętrzny
ŻYWOTNOŚĆ zależna od jakości wody zasilającej około    max 6 (m-ce)
TEMP. PRACY 2-40 (ºC)
MAX CIŚNIENIE PRACY 6 bar
MAX PRZEPŁYW 3,5l/min
WYMIARY( DŁ. X ŚRED.) 10" X 2" 
 
Uwaga !  Przed użyciem wkład należy przepłukać do momentu ustąpienia zabarwienia wody.
Nasz serwis